Scania Test and Drive

V pondelok 21.09 sa vedenie spoločnosti zúčastnilo na prezentácii Scania EcoLution. Samotná prezentácia bola zameraná na predstavenie najmodernejších systémov v rámci coachingu vodičov so zameraním na hospodárnu jazdu.

Keďže sme v oblasti dopravy nejeden rok, pokladáme túto záležitosť za pomerne známu, avšak aj napriek tomu sme boli milo prekvapení nadobudnutými informáciami. Popri porovnaní s konkurenciou môžeme vyzdvihnúť  24h monitoring vozidla so zameraním na prácu s vodičom, aby sa docielila čo najväčšia hospodárnosť. Zaujímavosťou sú ale služby, ktoré sa na tento cieľ nabalujú. Najviac nás zaujalo zosúladenie súpravy po aerodynamickej stránke. Čiže nie len brzdné vlastnosti, ale aj záležitosti okolo nastavenia spojlerov, napnutia plachty a správneho dohustenia pneumatík. Výsledok je reálny test troch vozidiel, pričom sa zameriame na reálny vplyv takéhoto zosúladenia s výslednou hodnotou spotreby a opotrebenia vozidla.

Ďalšou časťou bolo školenie efektívnej jazdy najskôr v rámci teórie a následne praktické vyskúšanie v praxi. Síce sme mali len hodinu čas, ale aj napriek tomu sme si osviežili mnohé techniky správnej jazdy s voľnobežkou v rámci regionálnej trasy (cca 35 km pričom obec – mimo obce bolo v pomere 50/50). Testovalo sa vozidlo Scania E6 s 450 koňmi zaťažené 16 tonami nákladu.  Z celkového výsledku sme nadmieru spokojný, keďže je vidieť, že pri správnej technike sa dá jazdiť s naozaj perfektnou spotrebou.

Získané poznatky aplikujeme pri kouchingu našich vodičov, aby sme naším zákazníkom poskytovali bezpečnú a plynulú prepravu zameranú predovšetkým na správne využívanie pohybovej energie. Pre nás je to úspora paliva a vozidla, pre Vás istota bezpečnej prepravy nákladu.

Pre zaujímavosť výsledná jazda majiteľa spoločnosti

Certifikát

Komentáre k tomuto príspevku sú uzavreté.